Ankara Üniversitesi Kariyer Rehberliği Toplantısı Gerçekleştirildi

DEZÖDES Projesi bu kez Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ndeydi. 28  Şubat 2017’de 50. Yıl Amfisi’nde gerçekleştirilen Kariyer Rehberliği Toplantısı’nda öğrencilere iş hayatına atılmakta faydalı olabilecek pratik bilgiler verildi.

Etkinlikte öğrencilerle Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK), Türkiye Ulusal Ajansı ve KOSGEB  temsilcileri tarafından iş fırsatları, işe başvururken dikkat edilmesi gerekenler püf noktalar, Europass formatında öz geçmiş hazırlama, Avrupa Birliği’nden iş ve eğitim fırsatları ve nasıl girişimci olunabileceğine dair pratik bilgiler paylaşıldı.

Sabah ve öğleden sonra iki kez tekrarlanan programa ağırlıklı olarak Eczacılık, Veterinerlik, Fen Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi öğrencileri katıldı.

Toplantının açılışını yapan Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Kredi Dairesi Başkanı İlkay Atlı konuşmasında Kurum olarak burs ve barınma hizmetleri sunmanın yanı sıra öğrencilerin iş hayatına atılmasına ve kişisel gelişimlerine de önem verdiklerini, bu nedenle bu Projenin hayata geçirildiğini ifade ederek öğrencilere bu kapsamda yapılan çalışmalardan etkin şekilde yararlanmaları tavsiyesinde bulundu.

“Kariyeriniz ve Siz” Toplantısı Programı:

  • Açılış (Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu)
  • İş Fırsatları ve Pratik Bilgiler (Türkiye İş Kurumu-İŞKUR)
  • Avrupa Beceriler Pasaportu ve Europass Belgeleri (Mesleki Yeterlilik Kurumu)
  • Avrupa Birliği Fırsatları (Türkiye Ulusal Ajansı)
28 Şubat 2017