Gençlerin İstihdamına Destek Olmak için Kurumlar Arası Sürdürülebilir İşbirliklerinin İlk Adımları Atılmaya Başlandı

Üniversite öğrencilerine iş hayatıyla ilgili kariyer rehberliği ve ilgili fırsatlara ulaşabilmeleri için verilen danışmanlık hizmetlerinin geliştirilmesi için çalışmalar devam ediyor. İŞKUR (Türkiye İş Kurumu) İş ve Meslek Danışmanlığı Daire Başkanlığı KYK’yı ziyaret etti, işbirliği yapılabilecek alanlar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

İŞKUR İş ve Meslek Danışmanlığı Daire Başkanı Sinan Temur ve beraberindeki uzman heyeti KYK’yı ve DEZÖDES Projesi’ni ziyaret ederek Kurum’un gençlere ve öğrencilere yönelik hizmetlerini anlattı.

İŞKUR’un 85 üniversite içinde irtibat noktalarının bulunduğunun altını çizen Temur ayrıca Kurum’un verdiği İş Arama Becerileri Eğitimleri, illerde düzenlediği İstihdam Fuarları, Kariyer Günleri gibi etkinlikler hakkında da bilgi verdi.

Toplantıya KYK Kredi Dairesi Başkanı İlkay Atlı ev sahipliği yaptı. DEZÖDES Proje ekibinin yanı sıra KYK Eğitim Danışma Kurulu üyelerinin de katıldığı toplantıda KYK yurtlarında kalan öğrencilere yönelik istihdam rehberliği hizmetlerinin geliştirilmesi için kurumlar arası işbirliği olanakları tartışıldı ve planlanan faaliyetlerin birçoğunda ortak hareket edilebileceği kararı alındı.

 

4 Kasım 2016