Kariyer Rehberliği Hizmetlerinin Geliştirilmesi İçin Personel Eğitimleri Başladı

KYK bünyesinde çalışan ve Türkiye’nin farklı illerdeki yurtlardan ve KYK İl Müdürlüklerinden Ankara’ya gelen 25 katılımcıya Kariyer Destek Eğitimleri veriliyor. Yurtlarda kalan öğrencilere yönelik kariyer rehberliği hizmetlerinde kullanılabilecek beceri ve bilgilerin geliştirilmesi amacıyla düzenlenen eğitimlerde toplam 116 sosyal çalışmacı, yurt müdürü ve psikolog eğitilecek.

16-17 Şubat 2017 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirilen eğitimler Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Yönetim ve Çalışma Sosyolojisi öğretim üyeleri Prof. Dr. Recep Varçın ve Prof. Dr. Metin Pişkin tarafından veriliyor. Çalışmaların koordinasyonu KYK-DEZÖDES Projesi Eğitim Danışma Grubu, İŞKUR İş ve Meslek Danışmanlığı Daire Başkanlığı tarafından ortaklaşa koordine ediliyor.

KYK sosyal çalışmacıları ve psikologları için kariyer destek becerilerini geliştirmeye yönelik iki günlük olarak tasarlanan eğitimler sonraki dönemlerde geliştirilerek ihtiyaçlar doğrultusunda oluşturulacak pilot modellerle öğrenciler üzerinde test edilecek.

Mart ve Mayıs 2017 döneminde pilot illerde İŞKUR iş ve meslek danışmanlarının da katılımıyla koordine edilmeye devam edilecek çalışmalarda toplam 116 kişi eğitilecek.

16-17 Şubat 2017 tarihinde Ankara Anadolu Otel’de gerçekleştirilen eğitimlere Ankara, Çorum, Bolu, Gaziantep, Adana, Mersin, Samsun, İstanbul, Diyarbakır, Kayseri, Trabzon, İzmir, Konya, Tokat, Malatya, Zonguldak, Niğde, Denizli’den sosyal çalışmacı ve psikologlar katılıyor. Gruba İŞKUR İş ve Meslek Danışmanlığı Daire Başkanlığı’ndan temsilciler de eşlik ediyor. Eğitimin açılışı KYK Genel Müdür Yardımcısı Recep Ali Er tarafından yapıldı.

16 Şubat 2017