KYK ve İŞKUR Kariyer Odaklı Grup Modeli Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

“DEZÖDES” kapsamındaki faaliyetler çerçevesinde üniversite son sınıf öğrencilerinin istihdam hizmetlerine ulaşmalarını kolaylaştırmak için KYK tarafından rehberlik ve danışmanlık hizmetleri sağlanması amacıyla gerçekleştirilen çalışmalar somutlaşıyor…

Bu kapsamda KYK ve İŞKUR arasında sürdürülebilir işbirliği benimsendi; KYK Proje Eğitim Danışma Komitesi ve İŞKUR temsilcileri ile birlikte bir çalışma grubu oluşturuldu. KYK yurtlarında kalan ve KYK’dan hizmet alan üniversite öğrencilerinin de  aktif rol alarak, katılacağı uygulamalı bir kariyer destek grup gelişim ve öğrenme modeli oluşturuldu. Model iki kurum arasında işbirliği ve koordinasyonun yapılandırılması ve beraber uygulanmasını hedefliyor.

Nisan ve Mayıs 2017’de Türkiye çapında seçilen 7 pilot ilde tamamlanan Sosyal Çalışmacı ve Psikolog eğitimlerinin ardından oluşturulan pilot çalışma KYK ve İŞKUR temsilcilerinin katılımıyla değerlendirildi. 22 Haziran 2017’de Ankara’da gerçekleştirilen Değerlendirme Toplantısına KYK Genel Müdür Yardımcısı Recep Ali Er, KYK Kredi Daire Başkanı İlkay Atlı, İŞKUR Genel Müdür Yardımcısı Kadri Kabak, KYK Eğitim Daire Başkanı Oktay Mahşer’in yanısıra İŞKUR İş ve Meslek Danışmanları ile KYK Proje Eğitim Danışma Grubu üyeleri ve Teknik Destek Ekibi de katıldı.

22 Haziran 2017