KYK Yurtları Çalışanlarına Yönelik Kariyer Becerileri Eğitimleri Devam Ediyor

Yurtlarda görev yapan sosyal çalışmacı, psikolog ve yurt müdürleri için organize edilen eğitimlerin III. ayağına Türkiye çapından toplam 60 kişi katıldı.

Yüksek öğrenim öğrencilerinin istihdamlarına destek olabilecek becerilerin edinilmesini hedefleyen eğitimler Prof. Dr. Recep Varçın ve Prof. Dr. Metin Pişkin tarafından veriliyor.

Şubat 2017’de ilk iki ayağı iki günlük programlar halinde gerçekleştirilen eğitimlerde “kariyer ve meslek” kavramlarının yanı sıra iletişim becerileri de veriliyor.

Çalışmaların koordinasyonu KYK-DEZÖDES Projesi Eğitim Danışma Grubu, İŞKUR İş ve Meslek Danışmanlığı Daire Başkanlığı tarafından ortaklaşa koordine ediliyor. KYK sosyal çalışmacıları ve psikologları için kariyer destek becerilerini geliştirmeye yönelik iki günlük olarak tasarlanan eğitimler sonraki dönemlerde geliştirilerek ihtiyaçlar doğrultusunda oluşturulacak pilot modellerle öğrenciler üzerinde test edilecek. Mart ve Mayıs 2017 döneminde pilot illerde İŞKUR iş ve meslek danışmanlarının da katılımıyla koordine edilmeye devam edilecek çalışmalarda toplam 116 kişi eğitilecek.

2 Mart 2017