Öğrenci Bilgi Sistemi Bölgesel Çalıştayları Başladı

 DEZÖDES kapsamında 7 pilot ilde planlanan Öğrenci Bilgi Sistemi çalıştayları 2 Mart tarihinde Ankara’da 90 kişinin katılımıyla başladı.

YÖK, KYK ve üniversiteler arasında sağlıklı veri teminini ve yönetimini sağlayacak temel uygulama kriterleri ve standartlarını değerlendirmek ve gerekli düzenlemeleri gerçekleştirmeye yönelik sürecin desteklenmesini amaçlayan toplantılara yaklaşık 400 kişi katılacak. İlgili değerlendirmeler analiz edilerek standartlar belirlenecek ve bir el kitapçığı haline getirilecek.

Odak grup çalışmaları aracılığıyla YÖK, KYK ve üniversite Öğrenci İşleri yönetici ve temsilcilerini bir araya getirecek çalıştaylar ilgili sistemin kullanımına ilişkin bilgi paylaşımı sağlanmayı hedefliyor.

Çalıştayların hazırlık aşamaları Ocak ve Şubat aylarında gerçekleştirilen 4 farklı toplantıyla şekillendirildi, pilot illerdeki çalıştay takvimi oluşturuldu.15 Şubat 2017 tarihinde Ankara’da 6 üniversitenin öğrenci işleri bölümü temsilcilerinin katılımı ile gerçekleşen toplantılarda hazırlıklar detaylı olarak masaya yatırıldı. 7 pilot ilde yakın illerin üniversitelerinden katılım sağlanacak çalıştaylarda mevcut öğrenci bilgi sisteminin kullanımının iyileştirilmesi amacıyla değerlendirmelerde bulunulacak.

2 Mart 2017’de Ankara’da yapılan ilk çalıştayın açılışı KYK Bilgi Teknolojileri Daire Başkanı İbrahim Semizoğlu, KYK Kredi Daire Başkanı İlkay Atlı ve YÖK Bilgi İşlem Daire Başkanı Hasan Lale tarafından yapıldı. Teknik Destek Ekibi adına gündem Kilit Uzman Pınar Alkan Yarıkkaya tarafından sunuldu.

 

ÇALIŞTAYIN YAPILACAĞI İLLER KATILIM SAĞLANACAK ÇEVRE İLLER TOPLAM
ANKARA

02 Mart 2017

(KIRŞEHİR, ESKİŞEHİR, YOZGAT, ÇANKIRI, KIRIKKALE, KONYA) 66
İSTANBUL

08 Mart 2017

  (KIRKLARELİ , KOCAELİ, TEKİRDAĞ, SAKARYA, EDİRNE,YALAVO) 62
ADANA

16 Mart 2017

(ANTALYA, MERSİN, KAHRAMANMARAŞ, BURDUR, HATAY, OSMANİYE, NİĞDE,
NEVŞEHİR, AKSARAY, KAYSERİ, KARAMAN,  ISPARTA)
54
İZMİR

23 Mart 2017

(AYDIN, AFYON, MANİSA, KÜTAHYA, MUĞLA, DENİZLİ, UŞAK,BALIKESİR, BİLECİK, BURSA, ÇANAKKALE) 68
GAZİANTEP

30 Mart 2017

(ADIYAMAN, BATMAN, DİYARBAKIR, ŞANLIURFA, KİLİS, MARDİN, SİİRT, ŞIRNAK) 38
MALATYA

06 Nisan 2017

(AĞRI, ARDAHAN, ERZURUM, BİNGÖL, BİTLİS, ERZİNCAN, ELAZIĞ, HAKKARİ, IĞDIR KARS, MUŞ, TUNCELİ, VAN, SİVAS) 50
SAMSUN

13 Nisan 2017

(BOLU, AMASYA, ARTVİN,TRABZON, BARTIN, BAYBURT, DÜZCE, TOKAT, GÜMÜŞHANE, GİRESUN, ÇORUM, KARABÜK, KASTAMONU, ORDU, RİZE, SİNOP ZONGULDAK) 56
  394
 

 

2 Mart 2017